Birçokluluk – Esra Kayıra

     Esra Kayıra, 12 Ağustos 1990 tarihinde İzmir’de dogdu. 2009’da McGill Üniversitesi’nde eğitim görmek için Montreal, Kanada’ya taşındı. Uluslararası Ticaret okuyan Esra Kayıra aynı zamanda Siyasal Bilimler alanında yan dal yaptı.  Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Concordia Üniversitesi’nde Diploma in Digital Photographic Imaging programından dersler almaya başladı. Malcolm Smith adlı sanatçı ile tanışıp, onun yanında çalışmaya başlayan Esra, Montreal’da kendi resimleri üzerinde çalışmakta.

ekayira1@gmail.com

Sergi Hakkında 

Uzaya, yani sonsuzluğa uzanan benliklerimizi anlamak, anlamaktan öte görmek oldukça zorlayıcı bir süreç. Üzerinde çalıştığım yaratımların tamamı, uzamdaki başka gerçeklikleri, kişilikleri görmek için. 
Çalışmalarımda genellikle geometrik formları ana renkler eşliğinde kullandım. Bu birleşime ek olarak siyaha yer verdim çünkü siyah, tüm renklerin sınırlarını kaldıran, ama bazen de tüm renkleri hapseden bir kimliğe sahip. Sonsuzluğu, ama bir o kadar da içinde yaşadığımız sınırlılığı anlatan harika bir derleyici renktir siyah… 
İki boyutlu geometrik şekiller ise çoğunlukla iç içe geçerek objelere dönüşür ve böylece bir obje çizmeden, bazı fenomenleri anlatmaya yarar. Geometri ile renklerin arasında ki yarattığım sürtüşmeden, birden fazla olan boyutların çatışmasını yansıtmak istedim. 

Reklamlar

Ne düşünüyorsunuz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s